REKLAMA

Komunikacja

Zamkną, żeby rozebrać

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Na większe korki muszą być przygotowani mieszkańcy gminy Iłowa.

W przyszłym tygodniu zostanie zamknięta droga powiatowa Iłowa – Konin Żagański. Wszystko przez prace na wiadukcie przy drodze krajowej nr 18, który biegnie nad drogą powiatową. Niestety, nie chodzi o remont drogi, a o rozbiórkę.

– W okolicach wiaduktu już od kliku lat jest zwężenie drogi i przejazd puszczony tylko jedną nitką. Wygrało bezpieczeństwo, stare płyty zostaną usunięte. Cała płyta pomostowa i nośna zostaną zdemontowane, na miejscu zostaną tylko ich przyczółki – mówi Marek Pilaczewski z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Wykonawca zgłosił, że prace mogą potrać około miesiąca.

– Zmianę organizacji ruchu i decyzję o zamknięciu drogi wydamy od 9-10 czerwca – mówi Julita Kozłowska z referatu transportu i dróg żagańskiego Starostwa Powiatowego.

– Same prace rozbiórkowe potrwają około tygodnia. Firma zacznie najprawdopodobniej 12 czerwca. Z przerwą na Boże Ciało roboty potrwać mogą około siedmiu dni roboczych – informuje M. Pilaczewski.

Z drogi powiatowej przez las korzystali ci, którzy chcieli ominąć światła na remontowanej od roku ul. Żagańskiej w Iłowej. Termin zakończenia prac przy ul. Żagańskiej wyznaczono na koniec lipca.

Napisz komentarz »