REKLAMA

Bez kategorii

Truje codziennie, a nie raz w roku

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

Mieszkańcy Żar zatrutym powietrzem oddychają na co dzień. Urzędnicy od ochrony środowiska siedzą w swoich gabinetach w Zielonej Górze albo Warszawie i tam raz do roku podliczają wyniki badań.

Od początku tego roku już 30 razy była przekroczona dopuszczalna norma pyłu zawieszonego PM 10 w żarskim powietrzu. Bywały dni, że nawet o 260 procent. Oznacza to, że przez 30 dni byliśmy narażeni na trujące, szkodzące naszemu zdrowiu zanieczyszczenia. Jednak według urzędników od ochrony środowiska wszystko jest w porządku, bo według ich przepisów problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy takich dni jest w roku 35. Nie biorą pod uwagę wyników z konkretnego dnia. Mieszkańcy Żar na taki spokój nie mogą sobie pozwolić, bo zanieczyszczonym powietrzem oddychają na co dzień. Natomiast instytucje zajmujące się środowiskiem analizują zbierane wyniki zanieczyszczeń raz w roku i na tej podstawie wyciągają wnioski co do jakości powietrza na naszym terenie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 420

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »