REKLAMA

Wasze sprawy

Czysty protest – nieczyste powietrze

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

Domagają się czystego powietrza w Żarach. W sobotę, 10.06., organizują marsz pod firmę Swiss Krono. – Mamy już pozwolenie – zapewnia R. Krajniak, prezes fundacji Eko-Lubusz.

– Walczymy o zdrowie nasze i naszych dzieci. Nie mamy nic do stracenia. Musimy próbować – mówi Danuta Styś, żarski przedsiębiorca, wspierająca Eko-Lubusz.

– My chcemy tylko normalnie żyć. Chodzi o to, żeby przedstawiciele firmy pomyśleli też o ludziach mieszkających w Żarach – dodaje Alina Rapacz z fundacji.

– Chcemy oddychać czystym powietrzem. Ten marsz ma być wyrazem naszych oczekiwań – dodaje Remigiusz Krajniak, prezes fundacji Eko-Lubusz.

Marsz pod nazwą „Czysty protest” wyruszy z okolic Lidla przy ul. Katowickiej i przejdzie pod firmę Swiss Krono przy ul. Serbskiej. Początek o godz. 15 w sobotę, 10.06.

Te same problemy

– Mamy już pozwolenie na zorganizowanie marszu – mówi R. Krajniak, który zachęca, żeby uczestnicy zabrali ze sobą tablice z hasłami ekologicznymi. Do udziału w marszu zaproszono również przedstawicieli stowarzyszenia Terra ze Szczecinka.

– Żary i Szczecinek mają takie same problemy. U nas też jest podobny zakład, przez który w mieście śmierdzi. Ludzie mają problemy z oddychaniem. Na samochodach i parapetach pojawia się pył. Ludzie chorują. Moja mama zmarła na choroby płucne, tato też ma problemy z oddychaniem. Musi często wyjeżdżać ze Szczecinka. Wielu młodych ludzi opuszcza miasto – mówi Marcin Weksel ze stowarzyszenia Terra ze Szczecinka.

Nie spodziewali się

W Swiss Krono nie kryją zdziwienia organizacją marszu pod siedzibę firmy.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 317

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »