REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Zdrowie

Prezes bez konkursu

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Bogusława Janic

Nie będzie konkursu na prezesa Szpitala na Wyspie w Żarach. Jak nieoficjalnie wiadomo, ma nim zostać Jolanta Dankiewicz, przewodnicząca rady nadzorczej szpitala, urzędniczka ze Starostwa Powiatowego.

Szpital na Wyspie czeka zmiana prezesa. Wiesław Olszański odchodzi na emeryturę, a zastąpić go ma Jolanta Dankiewicz, obecnie główny specjalista ds. organizacji i zarządzania w ochronie i promocji zdrowia w żarskim Starostwie Powiatowym, równocześnie przewodnicząca rady nadzorczej szpitala.

W. Olszański przejście na emeryturę zapowiedział już w kwietniu. Jego kontrakt wygasa 25.06. Natomiast decyzja w sprawie nowego prezesa zapaść ma następnego dnia, czyli 26.06. Do tej pory nie ogłoszono konkursu i już wiadomo, że go nie będzie. Dlaczego?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 325

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

 

Ciągle nierozstrzygnięta

J. Dankiewicz pytana o to, czy zostanie prezesem Szpitala na Wyspie, odpowiada tajemniczo.

– Sprawa jest ciągle nierozstrzygnięta. Nie jestem w stanie przekazać żadnych informacji, bo ich po prostu nie mam – zapewnia J. Dankiewicz.

J. Dankiewicz, poza pracą w wydziale edukacji i zdrowia, pełniła również w starostwie obowiązki audytora. Ma 50 lat, jest mieszkanką Żar. Mężatka (mąż Jarosław), mama dwóch dorosłych synów – Kuby i Filipa. Skończyła zarządzenie i marketing na Politechnice Zielonogórskiej.

Wynagrodzenie obecnego prezesa Szpitala na Wyspie wynosi ok. 11 tys. 700 zł. J. Dankiewicz w Starostwie Powiatowym zarabia ok. 5 tys. zł. Jako przewodnicząca Rady Nadzorczej otrzymuje 1 tys. 800 zł wynagrodzenia.

Napisz komentarz »