REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Wasze sprawy

Chcą świateł na przejściu

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

O sygnalizację świetlną lub postawienie fotoradaru przed przejściem proszą mieszkańcy ul. Kożuchowskiej w Żaganiu.

Zebrali już 168 podpisów pod petycją do dyrekcji Zarządu Dróg Wojewódzkich i zarządu województwa lubuskiego. Żalą się, że gdy kilka lat temu zdementowano przy ich ulicy fotoradar, wielu kierowców jadących od strony Kożuchowa nie zwalnia. Proszą o postawienie fotoradaru lub  sygnalizacji świetlnej na przejściu.

Inicjatorem zbiórki podpisów był Ireneusz Szaniawski, który już wywalczył dla mieszkańców Kożuchowskiej usunięcie opadających kabli telekomunikacyjnych.

 Najbliżej przejścia na Kożuchowskiej (na poziomie Krętej) znajduje się blok, w którym mieszkają rodziny pracowników wojska. Łącznie 32, prawie wszystkie mają małe dzieci. 

– Kierowcy pędzą tutaj jak szaleni. Strach przejść na drugą stronę, np. do sklepu czy Osiedla Łąkowa – mówi Piotr Hanysz, jeden z jego mieszkańców.

 

Kowal na ratunek

Szaniawski przyznał, że pierwsza interwencja w ZDW nie przyniosła skutku, dlatego poprosił o pomoc „Regionalną”.

Na spotkaniu (26 maja) na Kożuchowskiej pojawił się też radny wojewódzki, Sławomir Kowal, który obiecał interwencję w ZDW.  

– Nie tylko jako radny wojewódzki, ale i mieszkaniec Żagania zabiegam o to, aby poprawić bezpieczeństwo, bo wiem, że kierowcy potrafią tutaj jechać szybko – powiedział. -Tym bardziej, że ta droga będzie coraz bardziej uczęszczana, gdy zostanie wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 296 w kierunku Nowej Soli, do trasy S3.

Na spotkaniu pojawił się również kom. Andrzej Dec, naczelnik wydziału ruchu drogowego policji KPP Żagań. Obiecał analizę prędkości i zaproponował mieszkańcom, aby zabiegali w ZDW o postawienie sygnalizacji świetlnej wykrywającej prędkość.  – To sygnalizacja, która wywołuje czerwone światło dla kierowców przekraczających prędkość i jednocześnie wydłuża zielone dla jadących zgodnie z przepisami – tłumaczył.

 Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »