REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Ekonomia ważniejsza niż dobro uczniów

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nie będzie siódmych klas w szkołach w Długim, Lesznie Górnym i Siecieborzycach. – Gmina nie ma pieniędzy – oznajmił rodzicom wiceburmistrz Paweł Chylak.

Przypomnijmy, rodzice uczniów z trzech podszprotawskich wsi złożyli petycję do burmistrza i radnych, by powstały u nich klasy 7 i 8, ale niczego w ten sposób nie wskórali. Burmistrz Józef Rubacha zasłaniał się trudnościami finansowymi. Radni uznali, że szkoły w tych trzech wsiach zostaną sześcioklasowe, a do 7 klasy dzieci od września będą dojeżdżać do Zespołu Szkół w Wiechlicach. Rodzice szukali pomocy w Lubuskim Kuratorium Oświaty.

– Dostaliśmy odpowiedź, że kuratorium nie widzi przeszkód, aby od września wprowadzić w filialnych szkołach siódmą klasę, a od kolejnego roku – ósmą – mówi „Regionalnej” Marcin Chmura, przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 270

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »