REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Ludzie, wydarzenia

Śmierć niemowlaka

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: bj

Zapalenie płuc było przyczyną śmierci półtoramiesięcznej Emilki Pałki z Przewozu (12.02.).

Szczegółowe badania wycinków pobranych w czasie sekcji, a także opinia biegłego sądowego dotarły właśnie do Prokuratury Rejonowej w Żarach. – Prowadzimy cały czas postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Przypomnijmy. Dziecko spało z rodzicami. Nad ranem przy martwym niemowlaku obudził się ojciec. Matka, niczego nie świadoma, wciąż spała. Ostatni raz rodzice widzieli dziecko żywe ok. godz. 3 nad ranem, gdy je karmili.

Rodzice Emilki opowiadają, że w pierwszych dniach po jej śmierci zmagali się nie tylko z tragedią, ale komentarzami internautów.

– Pisali, że byliśmy pod wypływem alkoholu. A my ją kochaliśmy najbardziej na świecie i dość cierpimy i bez tego. To tragedia, ale nie obwiniamy nikogo – mówi w rozmowie z dziennikarzem Wiesław Pałka, ojciec dziewczynki.

Przeprowadzona sekcja zwłok dziecka wykluczyła przyduszenie, przyciśnięcie czy np. zachłyśnięcie się treścią żołądkową. Dokładną przyczynę zgonu wyjaśniły jednak dopiero badania histopatologiczne.

– Oczywiście wszystkie czynności zostaną do końca przeprowadzone i wówczas będzie podjęta decyzja co do dalszego postępowania. Na pewno przesłuchamy lekarza pediatrę, u którego była matka ok. 2 tygodnie wcześniej. Wiadomo jednak, że u tak malutkiego dziecka ciężka choroba może się rozwinąć w kilkanaście godzin. A taki maluszek nie potrafi nawet kaszleć – kończy R. Brzeziński.

Napisz komentarz »