REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dla gminy korzystniej

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Czy w Witoszynie powstanie farma fotowoltaiczna?

Wniosek o wydanie decyzji w sprawie budowy farm fotowoltaicznych w Witoszynie wpłynął do Urzędu Gminy w Wymiarach. Złożyła go firma, która chce postawić panele słoneczne do wytwarzania energii na prywatnej działce o powierzchni 4 hektarów.

– Dotarły do mnie głosy mieszkańców, że nie wszystkim to się podoba. Czy jako gmina możemy złożyć sprzeciw wobec takiej inwestycji? – pytał radny Piotr Kimliński na sesji, 26.05.

– Sprawa wzbudza emocje, bo to jest coś nowego w gminie. Naszym obowiązkiem było wystosowanie prośby o opinię do instytucji zajmujących się ochroną środowiska, m.in. Sanepidu i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jeżeli te opinie będą pozytywne, nie będę mógł wydać opinii negatywnej dla inwestora – tłumaczy wójt Wojciech Olszewski. – Skoro panele do produkcji energii stawia się nawet na szkołach, to nie mogą być wyjątkowo uciążliwe. Dla gminy też korzystniej jest pobierać podatek od działki, na której prowadzona jest działalność niż od nieużytków – przekonywał wójt.

Napisz komentarz »