REKLAMA

Wasze sprawy

Mówił, że na nogę się nie umiera

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Pokonał raka, miał mnóstwo planów na to, co zrobi po operacji. Nie zdążył.

Na operację wszczepienia endoprotezy biodra czekał od 2 lat. Już planował, co będzie robił, gdy dojdzie do siebie. – Mówił, że na nogę się nie umiera. Prosił, żebym nie płakała, gdy jechał na blok, bo był pewien, że potem będzie mógł wreszcie normalnie żyć. Choćby chodzić na działkę, którą kochał – płacze Janina Ramirez (68 l.), wdowa po Emilu Ramirezie († 68 l.) z Żar. Bo pan Emil po operacji zmarł.

Czekał, aż pójdzie

Poruszał się o kulach, więc na nowe biodro czekał z niecierpliwością. – Z trudem przychodziło mu chodzenie po mieszkaniu. Zrobienie ostatnich badań przed szpitalem było okupione ogromnym wysiłkiem. A przecież trzeba było zrobić wyniki, załatwić konsultacje u laryngologa, dentysty, ortopedy – wylicza J. Ramirez. Często nie znajdowali zrozumienia u lekarzy, nierzadko badania były więcej niż pobieżne. – Nie chcę nikogo piętnować. Ale może będzie mi lżej – zaznacza.

Oby do października

Długo wyczekiwana operacja w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach wreszcie nadeszła. – Powiedział do mnie: „W końcu będę mógł normalnie żyć, być między ludźmi, a nie tylko leżeć w łóżku” – płacze pani Janina.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 325

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »