Luzyckie-Praliny-Baner_2017

Tylko Czarni wygrali

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żarski Promień niespodziewanie przegrał przed własną publicznością 0:2 z Piastem Czerwieńsk. Za to łatwe punkty zdobyli w Siedlisku Czarni Żagań.

Żaranie bardzo źle zaczęli sobotnie spotkanie (27.05.). Pierwszą bramkę stracili już w 2. minucie spotkania, za sprawą Jakuba Turowskiego. Mieli wiele okazji, ale nie potrafili ich wykorzystać na bramki. Wynik ustalił Maciej Kamiński, w 57. minucie, dobijając gospodarzy.

Podopieczni Grzegorza Tychowskiego wystąpili w składzie: Bieńko – Femlak, Wołoszyn (od 46. min R. Żebrowski), Tychowski, Suski, Kuczyński, Kulas, Jelski (od 75. min Żółtański), Rybnik (od 75. min Kuczak), Piechowiak, Nowak.

Żadnych problemów z pokonaniem najgorszej drużyny ligi nie mieli Czarni Żagań. W Siedlisku z miejscowym GKS-em wygrali 6:1. Choć podopieczni Sebastiana Horodyskiego wystąpili w mocno osłabionym składzie, nie mieli żadnych problemów z rozmontowaniem obrony gospodarzy. Kanonadę rozpoczął w 19. minucie Daniel Szkarapat. Na 2:0 podwyższył jego brat, Janusz, w 32. minucie. Kolejne gole strzelali: Zbigniew Mastalerz dwie (37. i 49. min), J. Szkarapat (53. min) i Łukasz Iwaniak (82. min).

Kiepsko spisali się za to piłkarze Unii Żary Kunice. Z mającą najgorszą obronę w lidze ekipą Zjednoczonych (112 goli!) przegrali w Lubrzy 2:3, choć prowadzili 2:1, po golach Krystiana Goca (9. min) i Marka Sitarka (15. min).

Wolne od gry mieli za to piłkarze Piasta Iłowa. Na mecz nie dojechali piłkarze Mewy Cigacice, oddając walkowerem trzy punkty.

– Piłkarze Mewy mieli problem z skompletowaniem składu na mecz. Dla nas to nawet dobrze, bo mamy szpital w zespole. Sporo kontuzji, drobnych urazów. Piłkarze będą mieli czas na dłuższą regenerację przed ostatnimi spotkaniami w lidze – powiedział nam trener Piasta, Bogusław Kobyliński. – Okręgówka to liga amatorska, widać z końcem sezonu niektóre kluby liczą pieniądze. A walkower zawsze mniej kosztuje , niż transport i obiad dla piłkarzy.