REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Honorowy proboszcz

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

Ks. Stanisław Pojnar został honorowym obywatelem Żar. Proboszcza parafii św. Józefa wyróżniła żarska Rada Miasta na piątkowej sesji (26.05) .

Ks. Stanisław Pojnar pracuje w Żarach jako proboszcz parafii św. Józefa od 25 lat. Urodził się w 1949 roku w miejscowości Zmiennica w województwie podkarpackim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1977 roku. Do Żar trafił 1992 roku, gdzie postawiono mu za zadanie wybudowania kościoła na osiedlu muzyków. Obecnie jest dziekanem dekanatu żarskiego. Znany jest ze współpracy ze stowarzyszeniami kresowymi i kombatanckimi. Jego staraniem na terenie kościoła stanął pomnik żołnierza polskiego, pomnik pomordowanych na kresach oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. Akt nadania tytułu i pamiątkowy medal będą wręczone ks. S. Pojnarowi na mszy z okazji 40-lecia posługi kapłańskiej w sobotę, 3.06., o godz. 11.

O przyznanie tytułu księdzu wnioskowało 18 organizacji i stowarzyszeń działających w Żarach. Są wśród nich m.in. Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Związek Sybiraków, ZHP, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, NSZZ Solidarność, Caritas, Forum Samorządowe czy Łużycka Szkoła Wyższa.

Napisz komentarz »