REKLAMA

Wasze sprawy

Obiad w wakacje

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Jeżeli chcesz, żeby twoje dziecko mogło korzystać z bezpłatnych obiadów także w okresie wakacji, już musisz składać odpowiednie wnioski.

W Żarach już zbierane są informacje.

– Nasi pracownicy socjalni już zbierają informację od rodziców dzieci w szkołach, przedszkolach, żłobkach czy chcą, żeby kontynuować dożywianie również latem. W przyszłym tygodniu będziemy analizować informację, gdzie i w jakich ilościach trzeba organizować wydawanie obiadów i czy w ogóle trzeba. Być może większość woli wypłatę zasiłków na zakup jedzenia – tłumaczy Katarzyna Pękala, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarach.

W Żaganiu wypłacane będą zasiłki. -Wszyscy, którzy mieli przyznane obiady do końca roku szkolnego, muszą złożyć osobny wniosek na wakacje. Do końca czerwca ze wszystkimi spokojnie zdążymy – mówi Izabella Gaweł, kierownik OPS.

Wszystkie nowe osoby, które nie korzystały dotychczas z dożywiania też mogą składać wnioski w OPS. W przypadku dożywiania (obiady w szkołach, na stołówkach), dopuszczalny próg dochodowy na jedną osobę w rodzinie wynosi 771 zł miesięcznie lub 951 zł w przypadku osoby samotnej.

Napisz komentarz »