REKLAMA

Aktualności, Samorząd

W Żarach tak nie wypisują delegacji

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Powiedział w sądzie wiceburmistrz Żar Olaf Napiórkowski, zeznający w sprawie oskarżonych o wyłudzenie delegacji radnych z Żagania, Tomasza Kwarcińskiego i Grzegorza Kuźniara.

Przypomnijmy, żagańskim radnym Kwarcińskiemu oraz Kuźniarowi grozi 10 lat więzienia. Prokuratura zarzuca im przywłaszczenie odpowiednio 603 zł i 665 zł z tytułu służbowej podróży do Warszawy (pojechali tam w lutym 2015 roku na spotkanie z dyrekcją spółki PKP Intercity, zabiegali o uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych z Żagania i Żar do stolicy).

Delegację do stolicy rozliczyli według stawek, jakby jechali autem, a prokuratura uważa, że pojechali pociągiem (kwota byłaby niższa). Radni usłyszeli trzy zarzuty: doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz poświadczenia nieprawdy w dokumencie.

W czwartek, 25 maja, podczas drugiej rozprawy w żarskim sądzie zeznawało aż 8 świadków.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 267

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »