REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Ciasno na Okrzei

Opublikowano 26 maja 2017, autor: bj

Coraz ciężej mają kierowcy przejeżdżający ul. Okrzei w Żarach. Bo niby jest przejezdna. Tyle tylko, że jechać trzeba chodnikiem.

Tuż obok rozkopanej ulicy i ciężkiego sprzętu,  jadąc po chodniku można przedostać się przez odcinek ul. Okrzei pomiędzy ul. Częstochowską a Lubelską w Żarach. W ten sposób przejeżdżają i podmiejskie autobusy i ciężkie tir-y.

– To nasz taki tymczasowy pomysł – przyznaje kierownik robót drogowych z firmy Infrakom Kościan.

Rozwiązanie  karkołomne, bo tamtędy przejeżdżają autobusy i tiry jadące na bazę PKS-u. Część pieszych przy tym ignoruje zakaz poruszania się chodnikiem. Niektórzy nie mają zresztą  wyjścia, bo tuż obok znajduje się kilka budynków mieszkalnych.

– Już dziś, w piątek, 26.05. wbijamy znaki i ten fragment Okrzei zostanie w przyszłym tygodniu całkowicie zamknięty-słyszymy na budowie. Drogowcy będą przekopywać się również przez chodnik, bo muszą odkryć rury – przyłącza do budynków. Potem sukcesywnie będą kłaść nową nawierzchnię, ale korzystać z niej będą mogli wyłącznie mieszkańcy żeby dojechać do domów.

Znikną progi

Od poniedziałku, 29.05. kierowcy będą musieli korzystać z objazdu przez ul. Witosa. – Żeby mogli sprawnie przejeżdżać na ul. G. Zapolskiej zostaną zdemontowane progi zwalniające. Z drugiej strony auta będą przejeżdżać przez jednokierunkowe ul. Szkolną i Młynarską. Wykonawca zadeklarował, że taka organizacja obowiązywać będzie do 29.09., choć ten termin może zostać zmieniony.

 Tym objazdem jeździć będą autobusy i lżejsze samochody. Auta ciężarowe będzie obowiązywał objazd przez miejską obwodnicę i ul. Katowicką.

– Kierowcy często korzystają tez z przejazdu przez ul. Baczyńskiego. Tego nie będziemy oznaczać, ale jest to jeszcze jedna możliwość, żeby ominąć zamknięty odcinek – słyszymy na budowie.

W ramach modernizacji ul. Okrzei przebudowane zostanie 613 metrów bieżących drogi – od ul. Częstochowskiej do ul. Zgorzeleckiej, gdzie powstanie rondo. Będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i ledowe oświetlenie ulicy. Ponadto zostanie ona odwodniona, przewidziana jest też modernizacja instalacji deszczowej. Remont ma kosztować 4 mln 376 tys. zł. Inwestorem jest Urząd Miasta.

Napisz komentarz »