REKLAMA

Gospodarka

Nowy dyrektor

Opublikowano 26 maja 2017, autor: bj

Zmiana na stanowisku dyrektora miejskiej spółki w Żarach.

W fotelu dyrektora żarskiej spółki wodno-ściekowej „Złota Struga” od 1. czerwca zasiadać będzie Leszek Karaś (63 l.), dotychczasowy zastępca Czesława Krywińskiego, który odszedł na emeryturę.

W rywalizacji o stanowisko szefa spółki Karaś pokonał 8 kontrkandydatów. Przed komisją konkursową stanęli w poniedziałek, 22.05.

– Wpłynęło 9 ofert. Przed komisją stanęło 8 osób, bo jedna z ofert nie przeszła na etapie sprawdzania ich pod względem formalnym. Na stanowisko dyrektora  rekomendowaliśmy Leszka Karasia. -informuje Tomasz Łuckiewicz, przewodniczący komisji konkursowej. Poza nim zasiedli w niej członkowi zarządu Złotej Strugi – Józef Słowikowski (prezes Feniks sp z oo) i Zdzisław Czekalski (prezes ZWiK).

Zgodnie z procedurami decyzja komisji musi być  zatwierdzona przez zarząd spółki. – Tutaj nie spodziewam się niespodzianek, bo nie było wątpliwości. Poza tym  komisja złożona była  właśnie z członków zarządu spółki -tłumaczy T. Łuckiewicz.

Ile zarobi nowy dyrektor? Prawdopodobnie tyle, ile jego poprzednik – 9 tys.zł.

 

Będzie kontynuował

W spółce Karaś pracuje od 1994, czyli początku jej istnienia. – Wspólnie z kolegami kończyliśmy budowę oczyszczalni. Pracę zaczynałem jako główny księgowy i zastępca dyrektora. W moich rękach była cała ekonomika spółki, działania inwestycyjne i modernizacyjne-mówi L. Karaś.

L. Karaś w Żarach mieszka od 1977r. Pochodzi z dolnośląskiej Góry. Żona, Teresa ponad 25 lat była kierownikiem ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży przy ul. Okrzei. Syn Przemysław, synowa Anna, dwójka wnuków – Antoś, drugoklasista i Staś (3 l.).

L. Karaś jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (dziś Uniwersytet Ekonomiczny), a także studiów podyplomowych. Od 1981 r. był zastępcą dyrektora w żarskiej Dekorze. Przez 25 lat szefował MLKS „Agros”.

Od czerwca L. Karaś przejmie odpowiedzialność za spółkę zatrudniającą 25 osób. – O planach nie chcę mówić przed oficjalną nominacją. Zwycięstwo w konkursie to dla mnie powód to dużej satysfakcji. Zamierzam kontynuować tradycje spółki -zapewnia L. Karaś.

Napisz komentarz »