REKLAMA

Gospodarka

Brakuje kasy w Lubsku

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Nie będzie budowy wodociągu przy ul. Błotnej w Lubsku. Nie wiadomo też, czy uda się wykonać remonty ulic.

Remont ulic Sybiraków i Przemysłowej w Lubsku stanął pod znakiem zapytania. W tegorocznym budżecie zaplanowano na ten cel 3 mln 112 tys. zł. Do przetargu stanęły cztery firmy. Po otwarciu ofert (22.05.), okazało się, że najniższa z nich chce 4 mln 17 tys. zł.

-Wiadomo już, czy będziemy ogłaszać kolejny przetarg, czy szukać brakujących pieniędzy? – próbował dowiedzieć się radny Zbigniew Czarny podczas sesji Rady Miasta, 24.05.

Wiceburmistrz Jerzy Wojnar (burmistrz Lech Jurkowski był nieobecny) przyznał, że nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. – Żeby znaleźć dodatkowy milion w budżecie, trzeba dokładnie poszukać – skwitował J. Wojnar.

Wiadomo też, że w tym roku nie będzie też budowy wodociągu na ul. Błotnej w Lubsku (inwestycja miała być wykonana już w ubiegłym roku). Gmina nie mogła starać się o dofinansowanie budowy z pieniędzy unijnych, bo ul. Błotna należy do aglomeracji miejskiej, a dofinansowanie dotyczy tylko obszarów wiejskich. Inwestycja spadnie zatem na Lubskie Wodociągi i Kanalizacje.

– To koszt ok. 350 tys. zł, których nie mamy w budżecie – mówi prezes LWiK Roman Żaczyk. W dodatku, ciężko powiedzieć, kiedy takie pieniądze się znajdą. – Mamy w gminie około 60 km sieci wodociągowej, która wymaga naprawy. 20 kilometrów to stan pilny. Koszt wymiany jednego metra wodociągu to wydatek około 300 złotych – dodał prezes.

Napisz komentarz »