REKLAMA

Aktualności, Polityka

Skobelski wraca do władzy

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Norbert Królik

Edward Skobelski znowu rządzi SLD w powiecie żarskim. Czyżby szykował się do startu w wyborach na burmistrza Żar?

Współpracownikiem Edwarda Skobelskiego jest Ryszard Suprynowicz, który został koordynatorem SLD w Żarach.

– Razem budowaliśmy ZGM. Pan Skobelski, który został prezesem walczył o mnie, żeby mnie wyrwać od pana Rapacza z Pekomu – z wdzięcznością mówi Ryszard Suprynowicz, ciągle kierownik w spółce miejskiej. Edwardowi Skobelskiemu wiele zawdzięcza również jego kolejny współpracownik Damian Hałabura, były szef SLD w Żarach.

Są blisko

 – Jestem prawą ręką pana Skobelskiego – bez ogródek mówi D. Hałabura.

E Skobelski lubi mieć go blisko siebie. Gdy Skobelski był prezesem ZGM, Hałabura też tam pracował, gdy E. Skobelski jest członkiem zarządu powiatu żarskiego, Hałabura przeniósł się do pracy do starostwa.

Czy ten układ zawojuje Żary i zdobędzie stanowisko burmistrza? – Pan Skobelski ma nazwisko. Może są tacy, którzy go lubią, albo nie, ale wszyscy go znają – mówi R. Suprynowicz.

– Jeszcze za wcześnie na ogłaszanie kandydata, ale pan Skobelski ma duże poparcie – dodaje Bogusław Wontor, szef lubuskiego SLD.

– W czerwcu przyjedzie do Żar Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD i wtedy będziemy rozmawiać na temat kandydata na burmistrza Żar. Ogłosimy go we wrześniu – mówi Edward Skobelski.

Zastąpił Miśkiewicza

Zmiana na stanowisku przewodniczącego SLD w powiecie żarskim nastąpiła dość niespodziewanie.

– Nikogo nie zmuszałem do odejścia. 9 maja dostałem sms-a od Tadka Miśkiewicza, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego SLD w powiecie żarskim. Namawiałem go, żeby to jeszcze przemyślał, ale on mi odpisał, że zrobił rachunek sumienia i to jego ostateczna decyzja – opowiada E. Skobelski, którego zarząd SLD wybrał w środę (24.05) zgodnie ze statutem na p.o. przewodniczącego.

Napisz komentarz »