5729-1504872275

Jubileusze turnieje

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Z okazji 22- lecia Żarskiego Klubu Szachowego rozegrano turnieje jubileuszowe.

Zawody zgromadziły wielu utytułowanych zawodników, między innymi arcymistrzynię Monikę Krupę z Wrocławia oraz mistrza krajowego Macieja Świcarza. Pierwsze miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju zdobył zawodnik z Żar – Piotr Jagodziński, przed Radosławem Czachorem z Małomic i Krzysztofem Mądrawskim z ŻKSz Żary. Najlepszą kobietą w turnieju została arcymistrzyni Monika Krupa, najlepszym juniorem do 16 lat – Oskar Wołoch, do lat 10 – Paweł Musin, do lat 8 – Jakub Chmielewski ( wszyscy z ŻKSz Żary ). W turnieju B zwyciężył Tobiasz Grabowski przed Julią Gibek i Marcinem Chmielewskim.

Z okazji jubileuszu w auli SP-8 odbył się turniej dla dzieci ze szkół podstawowych. W kategorii do 7 lat 1.miejsce zajął Julian Stężycki, 2.Gustaw Czahajda, 3.Michał Bodnar, 1.miejsce dziewcząt – Julia Świątkowska, do lat 9 – 1.Tobiasz Grabowski, 2.Adrian Kisiel, 3.Marcel Chabiniak, najlepsza dziewczynka – Maria Bodnar, do lat 11 – 1.Kamil Stężycki, 2.Dominik Świątkowski, 3.Filip Kozik, do 13 lat – 1.Igor Kalemba, 2.Emil Bełz, 3.Kornelia Boryń, najlepsza dziewczynka – Natalia Keller.