REKLAMA

Wasze sprawy

Zabierzcie się za ścigaczy!

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Apelowali do policjantów żagańscy działkowcy.

Spotkanie dla działkowców zorganizował (23.05.) komendant żagańskiej policji, insp. Artur Kamiński, w Domu Działkowca Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zacisze”. Zachęcał do zgłaszania problemów nie tylko dzwoniąc na alarmowy numer 997, ale i przez internetową aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń”.

– To jest bardzo fajne, bo anonimowe. Nikt was nie posądzi o kapusiostwo. Mieliśmy np. zgłoszenia o tym, że w pewnych miejscach Żagania młodzież pije alkohol. Patrol był tam trzy , cztery razy i przestali tam się spotykać – powiedział komendant. – Wystarczy ściągnąć taką aplikację na telefon komórkowy, włączyć GPS i zaznaczyć miejsce, gdzie jest problem, wpisując krótko, czego dotyczy. Policja przyjedzie, sprawdzi.

Szaleją na motorach

Działkowcy, szczególnie z terenu ul. Starowiejskiej żalili się na szalejących na motorach młodych mieszkańcach. – Zrobiło się ciepło i urządzili sobie na naszej drodze rajdy, mimo, że są  na niej tzw. maty poślizgowe. Hałasują i stwarzają zagrożenie w ruchu – mówili. – Od czasu do czasu na parkingu działkowców powinien zatrzymać się patrol policji – dodał Karol Wojtysiak, szef zarządu ROD „Zacisze”.

Mieszkańcy zgłaszali również problem z korkami w mieście. – Często stoję w korkach od ul.  Piastowskiej aż do Mostu Żaganny. Wszystko przez niepotrzebne przejście dla pieszych, na wysokości Placu Wolności. Jest takie kilka metrów wcześniej, na moście a piesi tylko blokują ruch, przeskakując co chwilę. Może warto zrobić sygnalizację świetlną, aby usprawnić ich ruch? – proponowała pani Teresa. – To przejście powinno zostać zlikwidowane – dodał Wojtysiak.

Pan Henryk zgłosił problem z oznakowaniem poziomym ulic. – Szczególnie w Rynku jest totalny chaos. Po zmianie organizacji ruchu zamalowano stare linie, ale teraz one wyszyły. Kierowcy spoza miasta mają problem, jak jechać – zaznaczył.

Komendant wszystkie uwagi spisał i obiecał, że je przeanalizuje, a sprawę oznakowania przekaże właścicielowi drogi.

Napisz komentarz »