REKLAMA

Sport

Weekend ze Ślusarskim

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Już po raz czternasty w żarskim Rynku zaroi się od lekkoatletów z całej Polski i zagranicy. Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego rozpocznie się w sobotę 27 maja o godz. 18.00.

Imprezy upamiętniające Tadeusza Ślusarskiego (1950-1998), złotego medalistę olimpijskiego z Moskwy pochodzącego z Żar rozpoczną się już o godz. 10.00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. 9 Maja (dawna SP nr 3). W programie festyn rekreacyjno-sportowy, turniej piłki ręcznej dziewcząt, mecz towarzyski Handball Oldoys Żary kontra reprezentacja żarskich szkół ponadgimnazjalnych. O godz. 16.00 – złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy budynku rodzinnym Tadeusza Ślusarskiego przy ul. Skarbowej, a dwie godziny później – rozpoczęcie mityngu w skoku o tyczce. Tuż przed rozpoczęciem zawodów odbędzie się odsłonięcie kolejnej Gwiazdy w Alei Gwiazd. To będzie już trzeci po Tadeuszu Ślusarskim i Józefie Traczu, znany żarski sportowiec, który zostanie uhonorowany na żarskim Rynku. Nazwisko poznamy w sobotę.

W niedzielę (28.05) o godz. 9.00 – IV Szkolny Rajd Rowerowy Pamięci Tadeusza Ślusarskiego. Zbiórka – przy Zespole Szkół Samochodowych przy ul. 9 Maja.

Tyczkarze z Europy

W głównym konkursie w żarskim Rynku zobaczymy 12 tyczkarzy. Zabraknie polskiej czołówki, bo w tym czasie nasi najlepsi tyczkarze będą startować w Stanach Zjednoczonych. Zastąpią ich młodzi, obiecujący sportowcy z Europy. Jedną z gwiazd będzie Grek, Emmanuel Karalis, halowy rekordzista świata juniorów młodszych – rekord życiowy 5.70.

Na rozbiegu zobaczymy również panie, które będą skakać tuż przed konkursem głównym. Jedną z faworytek będzie Wenezuelka Robeilys Peinado, ubiegłoroczna triumfatorka konkursu, wicemistrzyni świata juniorek (rekord życiowy 4.60). Jej główną rywalką będzie Romana Malacova z Czech, uczestniczka Igrzysk Olimpiskich w Rio (rekord życiowy 4.62).

Napisz komentarz »