REKLAMA

Kultura, Oświata, Wasze sprawy

Wolne miejsca

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Norbert Królik

Około 30 wolnych miejsc jest w żarskich przedszkolach. Rozpoczął się drugi etap rekrutacji, w którym mogą uczestniczyć również dzieci spoza Żar.

Więcej miejsc niż chętnych w żarskich przedszkolach. Jest jeszcze około 30 miejsc w przedszkolach  nr 8 przy ul. Górnośląskiej i nr 4 przy ul. Sikorskiego oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. 9 Maja. Od środy (24.05) rozpoczął się drugi etap rekrutacji, który potrwa do 14 sierpnia. Mogą w nim brać udział również dzieci spoza Żar. – Miejsca w przedszkolach jeszcze są, bo 13 procent rodziców nie potwierdziło, że chcą aby ich dziecko chodziło do przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane – mówi Elżbieta Maj, naczelnik wydziału oświaty w żarskim Urzędzie Miasta.

Podczas rekrutacji rodzice podawali 3 preferencje jeżeli chodziło o przedszkole. Jeżeli dziecko nie zakwalifikowało się do przedszkola z pierwszego wyboru rodzica, wówczas proponowano drugą i trzecią lokalizację. Każdy rodzic miał obowiązek potwierdzić, że chce aby dziecko chodziło do przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane.

Rejestracja kandydatów w naborze uzupełniającym do przedszkola odbywa się na stronie www.zary.przedszkola.vnabor.pl . – Można też bezpośrednio w przedszkolu zarejestrować dziecko w systemie informatycznym – przekonuje E. Maj.

Napisz komentarz »