REKLAMA

Sport

Chcą powalczyć o awans!

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Z pięcioma nowymi siatkarzami podpisał kontrakty żagański klub WKS Sobieski. Przebudowana drużyna chce powalczyć o udział w play offach, decydujących o awansie do I ligi.

Największym wzmocnieniem powinien być grający ostatnio w niemieckiej drugiej lidze,

przyjmujący Adrian Bocianowski. – Grałem w drużynie VC Gotta, chciałem wrócić do Polski, zadzwonił do mnie trener Sobieskiego i dogadaliśmy się – mówi „Regionalnej” Adrian. – Dobrą rekomendację o żagańskim klubie dał mi też jego zawodnik, Paweł Skibicki, z którym wcześniej występowałem w Astrze Nowa Sól.

Nowymi twarzami w Sobieskim są również:  rozgrywający Mateusz Ruciński (ostatnio Astra Nowa Sól), przyjmujący Przemysław Kępski (ostatnio AZS UZ Zielona Góra), środkowy Tomasz Kubera (UKS  Jedynka Szprotawa) oraz wychowanek WKS-u, Kamil Tańczyk (ostatnio SOS Zielona Góra).   – Sobieski ma ciekawą ekipę, bardzo mocną na papierze. Będziemy chcieli pokazać swoją siłę na parkiecie. Zresztą, część chłopaków znam – z Pawłem Skibickim i Alanem Goltzem miałem przyjemność już grać – mówi M. Ruciński.

– Sobieski to stabilny klub, z bardzo solidnymi zawodnikami. Możemy powalczyć o najwyższe cele i powtórzyć sukces z minionego sezonu – dodaje P. Kępski.

Dodajmy, że z Sobieskim pożegnali się: Damian Siuta, Piotr Kramer, Patryk Szymański. Nie wiadomo, czy zostanie libero, Rafał Bareła który stracił miejsce w składzie na rzecz Kamila Kulczyckiego. Zostają: Adrian Milczarek, Piotr Sajdak, Paweł Skibicki, Kamil Kulczycki, Michał Trzmiel, Artur Szułczyński i Patryk Bogdanowicz.

Napisz komentarz »