baner_MTM_28_03_2017

Najlepsze w województwie!

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

We wspaniałym stylu obroniły tytuł mistrzyń województwa lubuskiego żaganianki, w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, w piłce ręcznej.

W żagańskiej Arenie szczypiornistki zmierzyły się z zawodniczkami z Świebodzina, Słubic i  Gubina. W półfinale Gimnazjum 1 Żagań pewnie pokonuje Świebodzin 18:12. W finale podopieczne Lecha Berenca i Zygmunta Wilczopolskiego zmierzyły się ze słubiczankami.  Mecz rozpoczął się od nerwowych ataków obydwu zespołów. Rywalki prowadziły tylko raz, na początku spotkania.  Potem, udane interwencje bramkarek Weroniki Zdunek i Oliwi Paprockiej nie ułatwiały im  zdobywania goli. Do przerwy żaganianki prowadziły 7:4.  Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem był remis 10:10. Końcówkę meczu lepiej jednak rozegrały zawodniczki z Żagania rzucając dwa bramki i wygrywając 12:10.

– Był to jeden z najbardziej zaciętych finałów który miałem okazję prowadzić w swojej 35 – letniej pracy zawodowej – mówi L. Berenc. – Dlatego należą się ogromne brawa dla dziewcząt, sztabu trenerskiego i wszystkich, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tej imprezy.

Żagańskie gimnazjalistki będą reprezentowały swoje miasto i województwo lubuskie na Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Elblągu, 18-21.06 br.