Łużyckie-Praliny-elektromechanik

Korona sięgnęła po tytuł!

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Drużyna z Lubska została mistrzem województwa lubuskiego amatorów w koszykówce. W meczu o złoto zawodnicy Korony pokonali ZSM Zastal 69:53. Najlepszym graczem turnieju został Hubert Kondycki z Korony.

Mistrzostwa rozegrano w miniony weekend (20-21.05.) w Lubsku i Zielonej Górze. Do mistrzostw zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W Zielonej Górze rywalizowała grupa A, a w Lubsku grupa B. W ścisłym finale, ten został rozegrany w niedzielę (21.05.) w Lubsku, zmierzyły się pod dwie najlepsze ekipy z dwóch grup. W pierwszym półfinale ZSM Zastal pokonał Solid-Bud Developer 48:39, a Korona w drugim okazała się lepsza od Toscani, wygrywając 73:54. W walce o złoto gospodarze pokonali ZSM Zastal 69:53. Do pierwszej piątki turnieju wybrano Tomasza Drozdowskiego z Korony, a jego kolega klubowy, Hubert Kondycki otrzymał tytuł MVP mistrzostw. Pochodzący z Żar Hubert w spotkaniu finałowym zdobył 27 punktów, trafiając aż 5 trójek.