REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Robota głupiego

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Firma sprzątająca powiatowe ulice w Żaganiu pozamiatała piach po zimie na kupki i zostawiła. – Kupki ziemi leżały dwa tygodnie. Rozjechały auta i rozmył deszcz. Ot, robota głupiego – mówi mieszkaniec ul. Dworcowej.

Eugeniusz Sowiński przyznaje, że przez taką politykę, jego ulica znowu zostanie podtopiona, bo zebrana ziemia  zapcha studzienki kanalizacyjne.

  – Dwa tygodnie temu zgarnęli piach na kupki i się zwinęli. Ziemia ze śmieciami została rozjechana przez auta, jej część rozmył deszcz – mówi mieszkaniec ul. Dworcowej. -Tak marnowane są nasze publiczne pieniądze! Starostwo zleca komuś robotę, ktoś ją robi na „odwal”, po czym zleceniodawca nawet nie sprawdzi, czy została porządnie zrobiona. Teraz tylko czekać na ulewę. Ziemia z kupek spłynie i zatka nam studzienki i będziemy mieli znowu  podtopione chodniki, podwórka, piwnice.

Starosta Henryk Janowicz tłumaczy, że starostwo zerwało umowę z firmą odpowiedzialną za czystość na chodnikach i ulicach powiatowych.

 – Były do niej zastrzeżenia, dlatego zleciliśmy roboty innej. Jeszcze w tym tygodniu nowy wykonawca, firma „Zachód” dokończy sprzątanie ulic i chodników w całym Żaganiu – zapewnia starosta.

Sprawdzimy.

Napisz komentarz »