REKLAMA

Sport

Wykiwali szprotawian!

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze i kibice Sprotavii Szprotawa tuż przed meczem dowiedzieli się, że rywale z Górzycy nie dotrą na spotkanie. Oficjalnie – zepsuł się im autobus, nieoficjalnie – odpuścili spotkanie z powodu braku zawodników.

Po zwycięstwie 2:0 w Witnicy szprotawianie chcieli kontynuować zwycięską passę, wygrywając z Odrą Górzyca, w sobotę, 20 maja. Dwie godziny przed meczem do prezesa Sprotavii zadzwonił prezes klubu gości, tłumacząc, że jego piłkarze nie dotrą do Sprotavii.

 – Jako oficjalną przyczynę podał awarię autobusu, w okolicy Słubic. Była godzina 14.00, a mecz mieliśmy grać o 16.00. Powiedziałem mu, że poczekamy na nich i zaczniemy z półgodzinnym opóźnieniem – tłumaczy Dariusz Marciniak, prezes Sprotavii Szprotawa. – Przecież można zorganizować kilka aut i do nich się przesiąść. My tak nie raz robiliśmy, w przypadku awarii autobusu. Ale prezes Odry odparł, że „nie ma szans na przyjazd i żeby sędzia odgwizdał walkowera”.

Prezes Sprotavii nie dał za wygraną, wykonał kilka telefonów i od piłkarzy Odry dowiedział się, że tylko siedmiu z nich stawiło się tego dnia na zbiórkę w klubie. – Dla mnie to kpina z piłki nożnej, zachowanie , które nie ma nic wspólnego z fair play – kwituje. – Na sześć kolejek przed końcem ligi niektóre kluby robią sobie już  wakacje. 

Sternicy klubu z Górzycy mówią co innego. Tłumaczą, że awaria autobusu miała miejsce już na stadionie Odry. I nie było szans, aby jej zawodnicy mogli dotrzeć na czas do Szprotawy. Ponoć zebrany skład pozwalał na rozegranie meczu.

Za oddanie spotkania walkowerem Odrę spotka kara w wysokości 500 zł. To znacznie mniej, niż koszty transportu, obiadu, premii dla piłkarzy za wygrany mecz czy opłata ewentualnych kar za żółte i czerwone kartki. Za to Sprotavia poniosła koszty, mimo, że mecz nie doszedł do skutku. Musiała opłacić sędziów i przeprosić kibiców, którzy do domów ze stadionu wrócili w sobotę  mocno rozczarowani.

Po łatwo zdobytych trzech punktach Sprotavia awansowała na siódme miejsce w tabeli.  Przedostatni są Budowlani Lubsko, którzy ulegli w Ośnie Lubuskim miejscowej Spójni 0:3.

Napisz komentarz »