REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Jest fontanna, nie ma ławek!

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy Żagania, którzy spacerując po pałacowym parku, chcieliby usiąść przy odremontowanej fontannie. Ale nic z tego, bo nie ma przy niej ławek.

O hucznym otwarciu zmodernizowanej fontanny przy pałacowej oranżerii pisaliśmy kilka tygodni temu.

  – Były baloniki i przemówienie burmistrza z wielką pompą. Fontanna po remoncie średnio wygląda, ale najważniejsze, że działa i tryska. Szkoda tylko, że nie ma przy niej ławeczek i koszy na śmieci, jak dawniej – żali się pani Beata, która zadzwoniła w tej sprawie do redakcji.

Podobnego zdania są: Paulina i Marta, które często odpoczywają po rowerowych przejażdżkach, siedząc na murku fontanny, okalającym jej nieckę. –  Siedzimy na murku, bo nie ma ławek. A przydałyby się, choćby dla osób, chcących odpocząć po rowerowej przejażdżce  i długich spacerach  – mówią Paulina i Marta. 

Prezes spółki, Paweł Lóssa zapewnia, że ławki pojawią się przy fontannie jeszcze w tym roku.

– Problem w tym, że park został zrewitalizowany i zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, pojawiły się w nim białe, stylowe ławki z drewna. I takie też muszą pojawić się przy fontannie. Koszt takiej ławki to ok. 1460 zł. Planujemy postawić 10 ławek, więc łączny koszt wyniesie ponad 14 tys. zł. Spółka nie posiada na ten cel pieniędzy, więc będzie szukała ich u sponsorów. Szykujemy akcję dla żagańskich spółek i przedsiębiorców  – w zamian za zakup ławki, darczyńca doczeka się na niej nazwy firmy lub nazwiska.

Napisz komentarz »