REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ruszą pod Swiss Krono

Opublikowano 26 maja 2017, autor: Norbert Królik

Na sobotę, 10 czerwca, na godz. 15, Fundacja Eko-Lubusz z Żar zaplanowała kolejny Czysty Protest. Demonstracja wyruszy spod Lidla i przejdzie pod zakład Swiss Krono. O pomyśle na protest rozmawiamy z Remigiuszem Krajniakiem, prezesem fundacji Eko-Lubusz.

Dlaczego wybraliście trasę pod Swiss Krono?

Pierwszy marsz odbył się 25 marca. Teraz chcemy przejść pod Swiss Krono, największy zakład przemysłowy w Żarach, żeby zmobilizować jego zarząd, by skuteczniej dbali o poprawę jakości powietrza i zmniejszali ilość emitowanych zanieczyszczeń. Chcemy pokazać władzom firmy, że zależy nam na czystym powietrzu w mieście

 Kogo zapraszacie na marsz?

 Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza panią burmistrz Danutę Madej. Chcemy być łącznikiem między Urzędem Miasta a zarządem Swiss Krono, bo to od nich zależy, czy będziemy mieli czyste powietrze w Żarach.

Czy jesteście zadowoleni ze współpracy z burmistrz Żar na rzecz poprawy jakości powietrza?

Dopóki burmistrz miasta Żary będzie powiązany pośrednio ze Swiss Krono, powietrze w Żarach się nie zmieni. Mam na myśli to, że mąż Danuty Madej pracuje w tej firmie.

Jaką trasą przejdziecie?

Wyruszamy z parkingu przy Lidlu, a potem idziemy chodnikami w stronę biurowca Swiss Krono.

Co trzeba zabrać ze sobą na protest?

Zachęcamy, żeby mieszkańcy Żar przynieśli ze sobą tablice z ekologicznymi hasłami umocowanymi na patykach, które później symbolicznie wbijemy w ziemię przed siedzibą Swiss Krono.

Napisz komentarz »