REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Sport

Tylko jeden do stołka

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Andrzej Markulak (53 l.) jako jedyny wystartował w czwartek (18.05.) w konkursie na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku w Żarach.

Obecnie Andrzej Markulak  jest zastępcą dyrektor Agnieszki Janisz, która nie podeszła do konkursu, aby zachować stanowisko. 

– Nie wiem, dlaczego nie chciała startować – mówi A. Markulak. – Ja mam taki plan, żeby kontynuować przede wszystkim remonty bazy sportowej, czyli Syreny. Chciałbym także zaktywizować basen przy ulicy Źródlanej poza sezonem, na zimę zrobić tam lodowisko. Ponadto chciałbym powołać na etacie nauczyciela pływania na basenie Wodnik.

– Andrzej Markulak był jedynym kandydatem w konkursie – potwierdza Olaf Napiórkowski, zastępca burmistrza Żar, który zasiadał w komisji. Oprócz niego byli w niej Elżbieta Maj, naczelnik wydziału kultury i sportu oraz Olga Boryń, sekretarz miasta.

– Decyzję o zatwierdzeniu lub nie nowego dyrektora podejmie Danuta Madej, burmistrz miasta, pod koniec przyszłego tygodnia, najprawdopodobniej w czwartek, 25.05. – mówi O. Napiórkowski.

A. Janisz została dyrektorem MOSRiW w 2013 roku. Zarabia ok. 4 tys. zł. 

Napisz komentarz »