REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Wasze sprawy

Wywiozą do Brożka

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Śmieci z ul. Tartakowej w Żaganiu trafią na składowisko w Brożku.

W środę, 17 maja, Bolesław Galent, właściciel terenu, gdzie składowane są tony odpadów poprodukcyjnych, a także Tomasz Kulczycki, pełnomocnik wrocławskiej firmy LariTech, która dzierżawi od Galenta działkę i zwozi na nią śmieci, zwołali konferencję prasową. Zapewnili, że śmieci zostaną wywiezione z ul. Tartakowej do Zakładu utylizacji Odpadów w Brożku we gminie Brody (w lutym wybuchł tam pożar, który trwał kilkanaście dni). Zadeklarowali to przy radnych miejskich i powiatowych, a także mieszkańcach Moczynia. Spotkanie zorganizował Andrzej Katarzyniec, radny powiatowy. – Wiele lat pracowałem w spółce zajmującej się odpadami, i zależy mi na tym, aby ten problem rozwiązać – powiedział A. Katarzyniec.

– Burmistrz straszy mieszkańców, że nie utylizujemy odpadów, bo to koszty rzędu kilku milionów złotych. To nieprawda. Zakład w Marszowie zadeklarował, że przyjmie je od nas za 160 tys. zł, ale mamy korzystniejszą ofertę, od  firmy Deko-Proces Polska z Brożka – powiedział T. Kulczycki. – Mamy już podpisaną umowę oraz gotowy sprzęt do wywożenia.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy ul. Tartakowej pytali, kiedy konkretnie odpady zostaną wywiezione. 

– Pan bajki opowiada! Tych deklaracji o wywozie odpadów były już setki. Nie chce nam się już tego słuchać – zaznaczył Piotr Piotrowski.

Kulczycki zapewnił, że odpady zacznie wywozić jeszcze w tym miesiącu.

Przypomnijmy, firma LariTech i dzierżawiący jej teren żagański rolnik, B. Galent już kilka razy nie dotrzymali obietnicy wywiezienia śmieci. Z początkiem kwietnia Starostwo Powiatowe cofnęło dzierżawcy pozwolenie na ich składowanie, ale LariTech odwołał się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Napisz komentarz »