REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Kto bogatemu zabroni?

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

W żarskim Ratuszu na bogato. Urzędnicy wpadli w wir remontów, przestawiania ścian i mebli.

Już jest światowo, będzie jeszcze bardziej. Zaczęło się od montażu eleganckiego przeszklenia w pokoju nr 109, z piaskowanego szkła i osadzonych w nim drzwi z herbem Żar i metalowymi okuciami. Wszystko po to, by wydzielić gabinet dla przewodniczącego Rady Miasta, Mariana Popławskiego.

Dzięki temu pokój zyskał godny stanowisku piastowanemu przez M. Popławskiego reprezentacyjny wygląd. Ale luksus kosztuje. To oczywiście miało swoją cenę. Szklana ściana dzieląca pokoik na pół to 45 tys. zł. Dostarczyła ją firma MMaluminium Beaty Hass z Kadłubii (gm. Żary).

– Dzięki temu biuro Rady Miasta będzie w jednym miejscu  -tłumaczy Magdalena Witchen z Urzędu Miasta.

Gdy dotychczasowy gabinet przewodniczącego został przeniesiony o kilkanaście metrów, z sali 104 do sali 109, w tej pierwszej został ulokowany sekretariat pani burmistrz.

Skąd ta nieoczekiwana zmiana miejsc? Otóż do remontu sekretariatu dla odmiany z zapałem zabrała się firma Tomasza Ziółkowskiego z Żar.

– Wymienione zostaną okładziny ścienne i podłogowe oraz tapeta – tłumaczy M. Witchen.

I to za jedyne  8 tys. zł.

 

Na tym nie koniec

Bo choć wciąż na korytarzu stoją meble z sekretariatu, pracownicy urzędu już złożyli wniosek o pozwolenie na budowę i zgodę konserwatora zabytków. Bo tym razem będzie to przebudowa. Pomieszczenie 201c, gdzie mieści się wydział administracyjny (na półpiętrze urzędu), zostanie podzielone. Stanie tam ścianka, która i owszem, trochę je zmniejszy, więc pracujący tam informatycy pewnie zsuną biurka. Za to powstanie nowy gabinet dla naczelnika wydziału administracyjnego, Krzysztofa Gotowickiego.

– Prace będą poległy na montażu lekkiej ścianki działowej typu karton-gips z wełną mineralną, montażu 2 drzwi, przeniesieniu punktów świetlnych – zaznacza M. Witchen.

Zgodnie z kosztorysem całość pochłonie prawie 12 tys. zł.

Nasze pytanie, co jest przyczyna kumulacji kolejnych prac i remontów w Ratuszu, pozostało bez odpowiedzi. Kto bogatemu zabroni za publiczną kasę szaleć?

komentarz »
  1. jedrekmast 30 maja 2017 13:31 - Odpowiedź

    Biora przyklad z gory …

Napisz komentarz »