REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Wasze sprawy

Zasypią dziurę, posadzą trawkę

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Za 560 tys. zł Urząd Miasta w Żaganiu odkupi od żarskiego przedsiębiorcy działkę w Rynku. Po blisko 9 latach, w miejsce dziury i płotu, pojawi się skwer i ławeczki.

Na skorzystanie z prawa pierwokupu zgodzili się radni na sesji nadzwyczajnej w środę, 17 maja. Na obecnych 17 radnych, 16 było za, wstrzymał się jedynie Piotr Łoś.

– Postanowiliśmy odkupić działkę od przedsiębiorcy z Żar. Dziura zostanie zasypana, a płot zdemontowany –  mówi burmistrz Daniel Marchewka. – To jest strategiczne miejsce, które trzeba w końcu zagospodarować.

Dziura ma zniknąć jeszcze latem tego roku. Burmistrz ma deklarację firmy Molewski (wykonuje remont ul. Żarskiej), że zostanie zasypana za darmo. Potem pojawi się tam trawa, ławeczki i krzewy.

Skąd burmistrz wysupłał ponad pół miliona złotych na taki nieprzewidziany zakup?

– Zwiększyliśmy plan dochodów z odzyskanego podatku VAT, podatku od środków transportowych, nieruchomości oraz czynności cywilnoprawnych i opłat skarbowych  – dodaje Marchewka.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 116

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »