REKLAMA

Wasze sprawy

Nie dla seniorów

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Klub Aktywnego Seniora z Gozdnicy złożył wniosek do Rady Miasta o powołanie Rady Seniorów. Zgody radnych jednak nie dostał.

– Chciałabym się dowiedzieć, jakie taka rada miałaby cele i kto miałby wchodzić w jej skład. Nie chodzi przecież tylko o to, by dbać o potrzeby tych aktywnych. Czy to by miało być tak, że Klub Aktywnego Seniora  zawłaszczy sobie całość w radzie? – pytała na sesji (16.05.) radna Urszula Śmigiera.

Dowiedziała się, że Rada Seniorów miałaby doradzać przy podejmowaniu decyzji w sprawie osób starszych.

– Wniosek był wspólny, od Klubu Aktywnego Seniora i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Chcieli po prostu doradzać. Proponowali, by w radzie Seniorów byli ich przedstawiciele, ale też Rady Miasta czy Ośrodka Pomocy Społecznej – tłumaczył burmistrz Krzysztof Jarosz.

Wszystkie komisje Rady Miasta zaopiniowały powstanie Rady Seniorów negatywnie.

 

Przygotowali się

– Jestem po prostu zaskoczony taką decyzją – mówi prezes Klubu Aktywnego Seniora, Henryk Laskowski. I tłumaczy: – W ubiegłym roku zapisaliśmy się do takiego projektu, który nas do tego przygotował, na zajęcia jeździło 16 osób. Zajmowaliśmy się tam strategią działań potrzebnych dla osób starszych. Gdy skończyliśmy kurs, stwierdziliśmy, że szkoda byłoby zmarnować tyle już włożonej pracy. Dlatego razem z przedstawicielami ZERiI zgłosiliśmy chęć powołania Rady Seniorów.

Czy to już koniec nadziei gozdnickich seniorów na to, by ich głos był brany pod uwagę przez radnych i urzędników?

– 29 maja mamy wspólne posiedzenie komisji, spróbujemy może ten wniosek rozpatrzyć jeszcze raz, zaprosimy przedstawicieli Klubu Aktywnego Seniora  do rozmowy – powiedziała nam przewodnicząca Rady Miasta, Krystyna Mulik.

Napisz komentarz »