Baner

Święto tenisa

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Młodzi tenisiści w ramach rozgrywanego w Żarach turnieju tenisowego Chroma Tour rywalizowali na kortach przy ulicy Hutniczej i na Syrenie (12.05.).

Wśród najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tenisem, triumfowali – w kat. zielonej – Aleksandra Skomra, w pomarańczowej – Mateusz Łukomski, a w czerwonej – Antoni Madej. W kat. skrzatów wygrał Filip Gorczyca. W młodzikach najlepsza okazała się Marta Helman. Kategorię młodzieżową wygrał Damian Kozdroń. Najlepszym juniorem okazał się Janek Kuźniar (wszyscy ze Szkółki Tenisowej Smecz Żary). W turnieju głównym nie brakowało regionalnych akcentów. Na uwagę zasługują wyniki pań. Żaranki – Monika Jaroszewicz-Bortnowska i Nicola Kokoszka – zajęły trzecie miejsca w kat. open kobiet. Na najniższym stopniu podium w kat. +40 stanął Grzegorz Nadriczny z Lubska. W kat. +50 trzecie miejsce zajął Zdzisław Krzywiecki z Jasienia. W zawodach głównych wystartowało 61 zawodników z całej Polski. Każdy z uczestników wziął udział w losowaniu nagród – sprzęt firmy Babolat. Organizatorem turnieju była szkółka tenisowa Smecz, a głównym sponsorem drukarnia Chroma.