REKLAMA

Sport

Rewolucja w Sobieskim

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Pięciu nowych siatkarzy zakontraktował WKS Sobieski Żagań. Z drużyny odeszło czterech, o dwóch kolejnych klub toczy batalię z Astrą Nowa Sól.

Do drużyny dołączyli w czwartek (18.05.): przyjmujący Adrian Bocianowski (ostatnio II liga niemiecka), rozgrywający Mateusz Ruciński (ostatnio Astra Nowa Sól), przyjmujący Przemysław Kępski (ostatnio AZS UZ Zielona Góra), środkowy Tomasz Kubera (UKS  Jedynka Szprotawa) oraz wychowanek WKS-u, Kamil Tańczyk (ostatnio SOS Zielona Góra).  Klub rozmawia jeszcze z szóstym zawodnikiem, których personali nie chce na razie zdradzać.

Z Sobieskim pożegnali się: Damian Siuta, Piotr Kramer, Patryk Szymański. Nie wiadomo, czy zostanie libero, Rafał Bareła który stracił miejsce w składzie na rzecz Kamila Kulczyckiego.

– Trwa batalia o dwóch zawodników: Alana Goltza i Michała Majewskiego. Obaj są na wypożyczeniach z Astry Nowa Sól, która nie chce go nam przedłużyć, choć zawodnicy deklarują chęć dalszej gry w żagańskim zespole – mówi  trener WKS-u, Artur Chaberski.

Przypomnijmy, żagańska drużyna w minionym sezonie osiągnęła największy sukces w historii drugoligowych występów, docierając do półfinałów centralnych play-off  o awans do I ligi. W Sobieskim zostają: Adrian Milczarek, Piotr Sajdak, Paweł Skibicki, Kamil Kulczycki, Michał Trzmiel, Artur Szułczyński i Patryk Bogdanowicz.

Napisz komentarz »