REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Znowu jak nastolatkowie

Opublikowano 19 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Dwa roczniki, które ukończyły Technikum Rachunkowości Rolnej w Iłowej w 1967 i 1968 roku, spotkały się w sobotę, 13.05.

Technikum Rachunkowości Rolnej już nie istnieje. W pałacu w Parku Dworskim mieści się dziś Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. I to właśnie tam w sobotę spotkało się 50 absolwentów. Imprezę zorganizowali z okazji 50-lecia matury. Wychowawcami klas byli Janina Krysik i Czesław Ptasiński.

– Byliśmy bardzo zżyci, w klasie było po 40 osób, większość z nas mieszkała razem przez 5 lat w internacie. Takie spotkania sprawiają, że czujemy się znowu jak nastolatkowie, a tak naprawdę wszyscy tu dziś są powyżej siedemdziesiątki – mówi z rozrzewnieniem Regina Klimowicz.

– Mój rocznik jako pierwszy zdawał maturę w sali fabryki „Eskord”. Do dziś to pamiętam, bo była awaria i zgasło światło. Egzamin zdali jednak wszyscy – dodaje Halina Gabruk, która szkołę kończyła w 1968.

– Obowiązkowe fartuszki, tarcze na ramieniu, autobus typu „ogórek”, który raz w miesiącu rozwoził nas z internatu do domów. Dzisiaj to prawie jak sen – opowiada Regina Gaca.

– Ja robiłam pierwsze szkolne tablo w 1967 roku – wspomina Julia Bochenek-Łączna.

– Niezwykle miło wspominam nauczycielki Zofię Wierzbicką i Stefanię Banas, one były jak matki, odwiedzały nas w internacie – dodaje H. Gabruk.

Po części oficjalnej, która odbyła się w szkole, absolwenci bawili się na balu w budynku internatu.

Napisz komentarz »