REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Komunikacja

Żary w budowie

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Trwa remont ul. Okrzei, pobocze ul. Zielonogórskiej pozbyło się drzew, ul. Browarna doczekała się budowy chodnika, podobnie jak ul. Szarych Szeregów i Męczenników Oświęcimskich.

Najbardziej zaawansowane prace trwają przy remoncie ul. Okrzei.

– Przypomina to trochę prace archeologiczne – mówi Piotr Nogajczyk, kierownik budowy – bo co chwilę natrafiamy na stare rury, nawet ceramiczne oraz resztki kabli, choć według planów wcale ich tu być nie powinno. To utrudnia i lekko opóźnia prace.

 

Okrzei wahadłowo

Choć prace przy budowie kanalizacji deszczowej nabierają rozmachu, jeszcze w przyszłym tygodniu ruch na ul. Okrzei będzie odbywał się wahadłowo. Jednak firma, która remontuje drogę, wystąpiła o pozwolenie na jej zamknięcie.

– Sądzę, że po 20 maja zamkniemy definitywnie odcinek pomiędzy ul. Częstochowską a Lubelską – zapowiada kierownik budowy.

Na skrzyżowaniu ulic Zgorzeleckiej, Witosa, Fabrycznej i Okrzei zakończono już prace przy budowie kanalizacji deszczowej, ruchem kierują robotnicy.

 

Zielonogórska czeka

Przy ul. Zielonogórskiej usunięto drzewa z pobocza, ale w najbliższym tygodniu ruch będzie odbywał się normalnie.

– Cały czas czekamy na stosowne pozwolenia i na razie nie wchodzimy z pracami w jezdnię – mówi Piotr Ciechanowicz z firmy Tandem realizującej remont.

 

 Najbliższe plany

Do końca maja potrwają prace przy budowie chodnika na ul. Browarnej oraz Męczenników Oświęcimskich i Szarych Szeregów.

– Najbliższe miejskie inwestycje to przebudowa nawierzchni na ulicach Średniej i Morelowej, będzie tam kładziony polbruk – zapowiada Rafał Fularski z żarskiego Ratusza.

 

Kasa, kasa, kasa

 Przypomnijmy, remont ul. Okrzei to 4 mln 376 tys. zł, ma potrwać do końca sierpnia. Przebudowa ul. Zielonogórskiej ma kosztować ok. 6 mln zł. Termin zakończenia prac to 29 września.

Na polbruk przy ul. Morelowej miasto przeznaczyło 400 tys. zł, natomiast inwestycja przy Średniej to 1 mln 100 tys. zł .

Remonty chodników przy Browarnej i na ul. Męczenników i Szarych Szeregów będą rozliczone po zakończeniu prac prowadzonych przez żarski Pekom.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz »