REKLAMA

Wasze sprawy

Mają piec, ale bez kotłowni

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Mieszkańcom bloku na żarskim osiedlu muzyków grozi brak ogrzewania. O tym, czy mogą korzystać z kotłowni w swoim budynku, zdecyduje sąd.

O zgodę na korzystanie z kotłowni walczą mieszkańcy bloku przy ul. Wieniawskiego 20 – 20 abc w Żarach. Jest tu 80 mieszkań. Pomieszczenie, gdzie znajduje się piec, zostało (w 2008 r.) wydzielone jako samodzielny lokal użytkowy, a potem sprzedane.

A ja to mam

W 2015 r. kotłownię na licytacji komorniczej kupiło małżeństwo z Żar. Zapłacili 50 tys. zł. W 60-metrowym pomieszczeniu stoi piec, który jest własnością wspólnoty.

Na początku października ub.r. doszło do spotkania zarządu wspólnoty z właścicielami kotłowni. Chodziło o uzgodnienie sposobu korzystania z pomieszczenia przez wspólnotę.

– Ci państwo chcieli kilku tysięcy złotych. To za wynajem. Bo za sprzedaż żądali o wiele więcej, niż zapłacili. A to zagrzybiona piwnica. Gdy członkowie naszego zarządu pytali właściciela kotłowni, skąd ta astronomiczna kwota, odpowiedział: „Wy potrzebujecie tego pomieszczenia, a ja je mam” – opowiada pani Danuta, mieszkanka wspólnoty. Nie ukrywa wzburzenia. – Kupowałam to mieszkanie przed trzema laty. Do głowy mi nie przyszło, że może nie być ogrzewane. Jestem zrozpaczona. Czuję się pokrzywdzona – zaznacza pani Danuta.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 274

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »