REKLAMA

Komunikacja, Wasze sprawy

Remont aż do lipca?

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Trzeci termin na zakończenie remontu ul. Żarskiej w Żaganiu nie został dotrzymany. Firma złożyła kolejny wniosek o jego przedłużenie.

Przypomnijmy, remont ulicy rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Odnowienie 700-metrowego odcinka drogi najpierw miało zakończyć się 20 grudnia, potem kolejne terminy wyznaczano na 20 lutego i 28 kwietnia. Na tym nie koniec. 

Przedstawiciele konsorcjum „Molewski” już w połowie kwietnia zapowiadali, że prawdopodobnie nie wyrobią się z robotami do końca kwietnia. Tak też się stało. Do pracy wrócili po długim weekendzie majowym, w czwartek, 4.05. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, firma chce ustalenia nowego terminu zakończenia prac w połowie… lipca.

– Wniosek od wykonawcy już do nas wpłynął, jest analizowany i trwają negocjacje z firmą. Jeżeli będzie taka konieczność, Urząd Miasta naliczać będzie kary dla wykonawcy – odpowiada krótko Agnieszka Zychla, rzecznik Urzędu Miasta.

Modernizacja ul. Żarskiej na odcinku 700 metrów kosztuje miasto 3 mln 486 tys. zł. Na kolejne 260 metrów – od skrzyżowania z Osiedlem XXX-lecia PRL do skrzyżowania z ul. Piastowską oraz od skrzyżowania z ul. Młynarską do mostu – pójdzie kolejne 87 tys. zł z budżetu miasta.

Napisz komentarz »