REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Komunikacja

Wielkie dziury zamiast parkingu

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Norbert Królik

– To tragedia. Dziury takie, że można miskę olejową urwać, a innych miejsc parkingowych nie ma – denerwują się klienci żarskiego targowiska przy ul. Lotników, którzy na zakupy przyjeżdżają samochodem.

Przy żarskim targowisku brakuje parkingów – to wiadomo. Żarscy urzędnicy nie robią jednak nic, żeby tę sytuację zmienić. Jednym z niewielu miejsc, gdzie można zostawić samochód, jest plac przy ul. Lotników naprzeciwko targowiska. Ale dziury są tam tak wielkie, że wjazd na plac grozi uszkodzeniem auta.

– Przyjeżdża tutaj wiele osób spoza Żar, a nawet z zagranicy. I co oni sobie pomyślą, jak zaparkują w takim miejscu? To karygodne. Niech pani burmistrz przejedzie się tutaj swoim samochodem, to może w końcu coś z tym zrobi – denerwuje się pan Józef z Żar.

– Można pourywać miski olejowe w samochodach. Tu jest tragedia, zwłaszcza gdy popada deszcz. Nie ma gdzie się zatrzymać – mówi Czesław Pazera z Żar. – To skandal, żeby w mieście, gdzie żyje prawie 40 tys. ludzi, nie było parkingu przy targowisku – dodaje

– Tyle lat nic nie robią. A przecież wystarczy wyrównać i utwardzić tłuczniem. Nikt nie wymaga tu wielkich inwestycji. Samochody ludzie obdzierają od spodu. Sam miałem taką sytuację, że zaczepiłem podwoziem o ziemię i bałem się, że mi coś urwało – mówi Lech Juszczyszyn.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 104

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »