REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Ludzie, wydarzenia

Szybko jechał, jeszcze szybciej zwiał policji

Opublikowano 12 maja 2017, autor: bj

Trwają poszukiwania kierowcy samochodu, który uciekł do lasu po dachowaniu w geoparku w okolicach Łęknicy. Pokonał policjantów i w rajdzie po ścieżce, i w biegu przez las.

Policyjny pościg w sobotnie (6.05.) późne popołudnie, po godz. 17, za kierowcą fiata punto zakończył się dachowaniem żółtego auta. Policjanci sygnały do zatrzymania się dawali kierowcy już w Łęknicy. Ale on ani myślał poddać się kontroli.

– Nie reagował na sygnały dźwiękowe i błyskowe podawane przez patrol policjantów z Łęknicy- informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

W końcu w Przewoźnikach, tuż obok geościeżki, nie zapanował nad autem, wpadł w poślizg i dachował. Natychmiast wydostał się z auta i uciekł do lasu.

– Otrzymaliśmy informację o dachowaniu po pościgu za prawdopodobnie pijanym kierowcą. Kierowca uciekł do lasu – dodaje bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik żarskich strażaków. – Strażacy pojawili się na miejscu tuż po policyjnym patrolu, pomimo tego, że właśnie tego dnia obchodzili jubileusz istnienia OSP. Zabezpieczyli teren, odwrócili samochód na koła, odłączyli akumulator i sprawdzili, czy nie ma wycieku płynów – informuje bryg. G Lisik.

– Cały czas trwają poszukiwania kierowcy – mówi A. Berestecka. – Mężczyzna jest policjantom znany, natomiast nie został jeszcze schwytany.

Napisz komentarz »