REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Kultura, Oświata

Oj, droga ta kultura

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Norbert Królik

Żarski Dom Kultury na minusie, Biblioteka i Muzeum ledwo na plusie. Tak lekką ręką rządziły się kasą żarskie instytucje kultury w 2016 roku.

Dyrektorzy zajmujący się kulturą nie muszą martwić się o kasę, bo szerokim strumieniem płynie ona z budżetu miasta. Na instytucje kultury wydajemy w Żarach ponad 4 mln zł rocznie! Na co idą pieniądze? Głównie na… pensje. W 2016 roku było to łącznie 2,5 mln zł.

Zarabiają marnie…

Najwięcej pieniędzy z budżetu miasta dostaje ŻDK. W 2016 roku dotacja dla tej instytucji wyniosła blisko 2 mln zł. Na co poszły te pieniądze? Głównie na pensje dyrektora i zatrudnionych pracowników. Roman Krzywotulski, dyrektor ŻDK, kasuje co miesiąc 5,5 tys. zł. W domu kultury zatrudnione są 33 osoby, na prawie 27 etatach. Blisko 10 etatów to pracownicy administracji i obsługi. Średnie wynagrodzenie to  3 tys. zł. Łącznie na wynagrodzenia ŻDK wydał 1 mln 340 tys. zł.

– Instruktorzy zarabiają marnie. Przydałoby się, żeby zarabiali więcej – mówi R. Krzywotulski.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 235

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »