REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Żarskie Fryderyki Filmowe

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Pierwszy żarski konkurs filmowy już rozstrzygnięty!

Żarskie Fryderyki Filmowe – pierwszy międzyszkolny konkurs filmowy został rozstrzygnięty na gali w żarskiej Lunie we wtorek, 9.05. Cztery szkoły podstawowe z Żar zaprezentowały swoje filmy – wyreżyserowane, zagrane i zmontowane przez uczniów. Motywem przewodnim była szkolna lektura, „Przygody Mikołajka”.

 

Wszyscy są zwycięzcami

Organizatorem filmowego festiwalu dla dzieci była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach. Pomysł na nazwę organizatorzy zaczerpnęli od patrona swojej szkoły. Dodatkowo, nazwa nawiązuje do słynnego polskiego konkursu muzycznego „Fryderyków”.

W konkursie swoje filmy zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 8, a film uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 był pokazany publiczności poza konkursową rywalizacją, ponieważ Jedynka była organizatorem imprezy.

– Wszyscy biorący udział w konkursie są zwycięzcami – powiedziała Agnieszka Ropska, podczas gali w Lunie. – Dzieci wykazały się wielkim talentem i pomysłowością, a przede wszystkim odwagą. Mam nadzieję, że w przyszłym roku w konkursie wystartuje więcej szkół.

Zwycięski film nakręciły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach. Drugie miejsce zajął film dzieci z SP nr 8, trzecie – uczniów z SP nr 5.

 

Warsztaty telewizyjne

Patronat medialny nad konkursem objęły Telewizja Regionalna i gazeta „Regionalna”. Dzieci wzięły udział w warsztatach filmowych w redakcji. Miały okazję poznać budowę kamery, podstawowe techniki operatorskie i zasady montażu filmowego.

Napisz komentarz »