REKLAMA

Kultura, Oświata, Wasze sprawy

Zapisy do szkoły muzycznej

Opublikowano 12 maja 2017, autor: red.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Żarach zaczyna nabór na rok szkolny 2017/2018.

Zgłaszać się mogą dzieci w wieku 6-14 lat, zainteresowane nauką gry na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara, akordeon, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka, puzon.

Egzamin wstępny odbędzie się we wtorek, 16 maja, o godz. 15:00. Tego samego dnia, o godz. 14.45 zaplanowane jest spotkanie z dyrektorem szkoły. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 15 maja. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły przy aleja Wojska Polskiego 2a, tel. 68 363 44 13 w godz. 10.00-18.00. Dokumenty potrzebne do rekrutacji są do pobrania w sekretariacie lub ze strony www.psm.zary.pl. 

– Oprócz indywidualnej gry na instrumencie, dzieci w naszej szkole mają również możliwość muzykowania w zespołach kameralnych, chórze i orkiestrze, poznawania i rozwijania wiedzy muzycznej i kształcenia słuchu oraz poczucia rytmu, uczestniczenia w organizowanych przez PSM koncertach i polsko-niemieckich obozach muzycznych, a poprzez kontakty z rówieśnikami z Niemiec – praktycznie uczyć się języka niemieckiego i angielskiego – wylicza Waldemar Wolski, dyrektor PSM I stopnia w Żarach.

Napisz komentarz »