REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Z adrenaliną się nie rozstaję

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mówi Piotr Białkowski, szprotawski przedsiębiorca, właściciel firmy z branży budowlanej – „Bewa”, zawodowy rajdowiec.

 „Regionalna”: Szprotawa może poszczycić się jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w powiecie żagańskim. Czy powołana przez burmistrza Szprotawska Rada Gospodarcza, złożona z szefów firm z terenu gminy, poprawiła tę sytuację?

Piotr Białkowski:

Na efekty w życiu gospodarczym potrzeba czasu, tak jest i w tym przypadku. Choć na razie efektów nie widać, jako członek tej rady uważam, że podejmowanie różnych prób wsparcia lokalnego biznesu jest lepsze od bezczynności. Dziś jednym z najpoważniejszych problemów dla nas, lokalnych pracodawców, nie jest bezrobocie, tylko brak wykwalifikowanych rąk do pracy. Tak naprawdę, bezrobocie to „mit”, dotyczy to każdej branży, mamy okazję o tym rozmawiać właśnie podczas spotkań w ramach Rady Gospodarczej. W naszym regionie brakuje wykwalifikowanych fachowców m.in. dlatego, że kuleje szkolnictwo zawodowe.

Pana ten problem dotyczy?

Moja firma od dłuższego czasu poszukuje cieśli – zbrojarzy do produkcji naszych wyrobów z betonu, czyli prefabrykatów. Po okresie zastoju i ograniczeniu zatrudnienia do 70 osób, jest szansa na nowe zamówienia, w związku z uruchomieniem unijnego zastrzyku na inwestycje drogowe i kanalizacyjne. Z  uwagi na nasze położenie, fachowcy pracują za granicą, w związku z czym koszty pracy w naszym regionie są wyższe niż chociażby w Trójmieście czy we wschodnich regionach Polski

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 390

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »