REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jeden ukarany, drugi poszukiwany

Opublikowano 12 maja 2017, autor: Piotr Piotrowski

Właściciel firmy, która remontowała największą fontannę w żagańskim parku, chce pozwać spółkę Pałac Książęcy, bo od wynagrodzenia odliczyła mu ponad 140 tys. zł. Twierdzi, że w tarapaty wpędził go szprotawski przedsiębiorca, Zbigniew S., obecnie poszukiwany listem gończym przez policję.

Modernizacja fontanny kosztowała 343 tys. zł, ale od tej kwoty spółka Pałac Książęcy odliczyła firmie Giardino 140 tys. zł – 70 tys. zł za niedotrzymanie terminu zakończenia robót, 62 tys. zł – za zajęcia komornicze w imieniu trzech firm i kolejne kilkanaście tysięcy z tytułu wad stwierdzonych w trakcie odbioru prac.

Tomasz Cabaj,właściciel szczecińskiej firmy Giardino, twierdzi, że nałożenie na niego kar jest niezgodne z prawem, bo on sam padł ofiarą nieuczciwości jednego z podwykonawców – firmy szprotawskiego przedsiębiorcy, Zbigniewa S.

– Zostałem ukarany za to, że szprotawska firma zwinęła się z placu budowy, a jej właściciel zapadł się pod ziemię – żali się nam T. Cabaj. – Swoich racji dochodzić będę w sądzie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 210

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »