REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Nowa fura dyrektora

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Nowym mercedesem CLA z 2017 roku chwali się Jerzy Bielawski, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie żagańskim, dyrektor Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

Swoją furą od razu pochwalił się na profilu na Facebook`u.

– Mam świadomość, że jako osoba publiczna jestem obserwowany, co umieszczam w internecie, kogo lajkuję, komu puszczam oczko. Informację o samochodzie umieściłem, bo po prostu się cieszę – przyznaje J. Bielawski. – Kiedy zacząłem dojeżdżać do pracy do Kalska (od października ub. roku – przyt. red.), to moja toyota yaris zaczęła mi palić za dużo. To hybryda, ale dobra na nieduże odległości. Zdecydowałem, że dobrze będzie kupić diesla i muszę przyznać, że jestem zadowolony!

Jako dyrektor LODR, J. Bielawski pracuje od października, zarabia około 7 tys. zł miesięcznie Sprawdziliśmy – model mercedesa CLA z 2017 roku kosztuje od 118 tys. zł do 173 tys. zł w zależności od rodzaju wyposażenia .

 – Ale to na kredyt, bo inaczej bym nie mógł sobie pozwolić. Trzeba też zaznaczyć, że auto kupuję na minimum 10 lat, a nie po to, żeby kupować kolejne w przyszłym roku – zaznacza Bielawski.

Kariera dyrektora

Jerzy Bielawski pracował jako urzędnik w Przewozie. W 2006 r. został starostą żagańskim, odwołano go w połowie kadencji w 2008 roku. W 2012 r. został zastępcą burmistrza Sławomira Kowala w Żaganiu, posadę stracił po referendum w 2013 roku.
Po wyborach parlamentarnych w 2015 roku, wygranych przez PiS, Bielawski został zastępcą kierownika Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotnicze Hufce Pracy w Wiechlicach, a potem, decyzją ministra rolnictwa – dyrektorem Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.
Jest szefem PiS w powiecie żagańskim.

Napisz komentarz »