REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Zdrowie

Milion na szpital

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Norbert Królik

To już fakt. Żarscy radni zdecydowali o dofinansowaniu rozbudowy Szpitala na Wyspie. Na ten cel z budżetu miasta pójdzie 1 milion złotych.

Są pieniądze na dalszą rozbudowę Szpitala na Wyspie. Taką uchwałę podjęli żarscy radni (28.04.). Z budżetu miasta na ten cel pójdzie milion złotych.

– Pieniądze przeznaczymy na prace wykończeniowe wnętrza budynku. W przyszłym miesiącu ogłosimy przetarg – mówi Wiesław Olszański, prezes Szpitala na Wyspie.

Na finiszu jest budowa ścian zewnętrznych. Od połowy maja prace przejmie firma Janbud, która wybuduje ściany wewnętrzne, wstawi okna i zamontuje dach. Koszt tych prac to 1 mln 500 tys. zł. Janbud z budową ma się uporać do końca września.

– Od października chcemy zacząć prace wykończeniowe, na które pieniądze pochodzą z budżetu miasta Żary – mówi W. Olszański.

 

Jeszcze brakuje

W Szpitalu na Wyspie pierwsze prace budowlane ruszyły w lipcu ub.r. Skrzydło stanęło przy budynku, w którym mieści się oddział dziecięcy, chirurgia i ginekologia z położnictwem. Dzięki tej inwestycji powiększony zostanie oddział dziecięcy i ginekologia. Dotychczas na rozbudowę 2 mln 700 tys. zł przeznaczyło Starostwo Powiatowe. Teraz milion złotych dołożyli żarscy radni. Żeby w pełni zakończyć budowę i wyposażyć oddziały, potrzeba jeszcze 2 mln zł.

Napisz komentarz »