REKLAMA

Wasze sprawy

Wędkarze nie zgadzają się z zakazem

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Wędkarze z koła nr 1 w Lubsku mają zakaz łowienia na zalewie Karaś. Wydała go Maria Łaskarzewska, dyrektorka Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dlaczego?

Najpierw Maria Łaskarzewska przesłała do Polskiego Związku Wędkarskiego wypowiedzenie porozumienia dotyczącego korzystania z zalewu.

– W tym piśmie zabrakło uzasadnienia – mówi Eugeniusz Zankowicz, prezes lubskiego koła nr 1. Rzeczywiście – po informacji o wypowiedzeniu (z zachowaniem 3-miesięcznego okresu) w piśmie jest zdanie następującej treści: „W przypadku zainteresowania przyczynami niniejszego wypowiedzenia proszę o wyznaczenie terminu spotkania”.

Wędkarze zainteresowani oczywiście są, choć do spotkania póki co nie doszło. Dostali za to kolejne pismo od dyrektorki. Bardziej kategoryczne w tonie. „Wprowadza się całkowity zakaz wędkowania” – czytamy w nim.

Wędkarze są rozżaleni.

– Zarybiliśmy zalew. Wpuściliśmy 2 tony ryb. Kosztowało nas to ok. 16 tys. zł. Do tego zapewnialiśmy społeczne patrole, żeby wyeliminować kłusownictwo. A teraz wychodzi na to, że wszystko na marne – denerwuje się E. Zankowicz.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 410

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »