REKLAMA

Kronika policyjna

Tankowali bez płacenia

Opublikowano 05 maja 2017, autor: bj

Grasowali na stacjach paliw w rejonie przejścia granicznego i terminala w Olszynie. Byli nieuchwytni. Wpadli, gdy pojechali na”gościnne występy” m.in. do Zgorzelca.

Akt oskarżenia przeciwko braciom Kamilowi B. (27 l.) i Marcinowi B. (24 l.) oraz Grzegorzowi K. (28 l.) z Żar wysłała do sądu żarska prokuratura.

– Kradli olej napędowy. Scenariusz był bardzo podobny. Podjeżdżali pod dystrybutor. Z tyłu mieli duży baniak, do którego jeden wlewał paliwo. Drugi siedział za kierownicą. Gdy pierwszy kończył tankować, wskakiwał do auta, które natychmiast odjeżdżało. Zazwyczaj miało założone kradzione tablice rejestracyjne. Zdarzało się, że podjeżdżali pożyczonym samochodem – wyjaśnia Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

W ten sposób „zatankowali” 4 razy – w sierpniu, wrześniu i dwukrotnie w listopadzie 2016 r. Swoje straty stacje wyliczyły od 650 zł do 900 zł. Śledczy byli jednak zmuszeni umorzyć wszczęte w tych sprawach postępowania z powodu niewykrycia sprawców. Sprytni złodzieje działali dalej, ale jeździli do sąsiednich powiatów. Kryminalni w końcu wpadli na ich trop, gdy złodziejskie trio odwiedziło jedną ze stacji paliw w Zgorzelcu.

Ostatecznie udało się im udowodnić również kradzieże w naszym regionie. Wcześniej byli już karani za podobne wyczyny. Dwaj z nich, Kamil B. i Grzegorz K., trafili natychmiast za kratki z uwagi na poprzednie wyroki.

Za ostatnie przestępstwa grozi im do 5 lat odsiadki.

Napisz komentarz »